Menu Zamknij

Rewelacyjne modele do sklejania

Dziś pragnę przybliżyć Państwu tematykę jaką będziemy poruszali na naszym blogu. Blog jest w głównej mierze powiązany ze sklepem mikroarchitektura.pl oraz naszą pracownią, w której tworzymy autorskie modele do samodzielnego sklejania. W sklepie są już dostępne niektóre modele z działu architektura i motoryzacja. Mogę zapewnić, że z każdym dniem przybywa coraz więcej bardzo ciekawych pomysłów. Mam nadzieję że uda się nam pokazać niebywałe możliwości konstrukcji kartonowych, precyzję detali i ich strukturę.

Modele tworzone są z myślą o różnych grupach wiekowych. Dzielimy je na modele dla dzieci o mniejszej skali trudności i modele dla dorosłych o większej ilości elementów i drobnych szczegółów.

W grupie modeli dla dzieci powstały takie projekty jak domek Bob, kurnik Kokoszka, budka dla pieska oraz mała architektura. Do domku Bob stworzone zostały mebelki jako wyposażenie wnętrza i ogrodu.

modele dla dzieci
Modele dla dzieci

W grupie projektów motoryzacyjnych powstały samochody typu Pomoc Drogowa, Wywrotka, Beczkowóz, Kamper i Straż Pożarna. Modele te są w różnych skalach w zależności od zdolności manualnych małych modelarzy.

motoryzacja dla dzieci i dorosłych
Motoryzacja

Dla dzieci powstają tez prostsze wersje niektórych modeli z grupy dla dorosłych by mogły być sklejane wspólnie. Będą kolejnym etapem rozwoju umiejętności modelarskich. 

Dla dorosłych mamy przygotowane trudniejsze wersje modeli. Projekty te często są odzwierciedleniem istniejących obiektów architektonicznych z dziedziny budownictwa kolejowego, przemysłowego, mieszkalnego. Powstają głównie w skali 1:160 i docelowo 1:120 i 1:87 które są powiązane z modelarstwem kolejowym.

modele architektoniczne
Dla dorosłych

W skali 1:160 powstały już modele wzorowane istniejącym budynkiem stacji w Osowcu Śląskim oraz Familok z Rudy Śląskiej. Z budynków nieistniejących mamy stację CPN z Rynku we Wrocławiu.  Budynki te są wykonane z tektury 1mm i posiadają budowę wielowarstwową z pokazanym grawerunkiem cegieł. W kolejnych artykułach postaram się przybliżyć i historię tych budynków i pokazać technikę ich sklejania i malowania.

W dalszej pracy projektowej chcę pokazać budynki i budowle, które nie są tak znane jak PKiN w Warszawie, ale również są warte uratowania przed zapomnieniem.

W naszej pracowni powstają też projekty budynków o przeznaczeniu reklamowym nadające się bardzo dobrze do spersonalizowania np.: budynki szkół, zabytki, obiekty historyczne na wydarzenia okolicznościowe, rocznicowe oraz promocyjne.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.